Træning

Har du lyst til at træne sammen med andre ulykkesramte? Så er vores træningstilbud for medlemmer måske noget for dig. I løbet af efteråret har vi en række online træningstilbud til dig.

På vores online træningshold får du nærværende og personlig træning, mens du opholder dig i dine vante omgivelser.

Træningen foregår på mindre hold med max 8 deltagere på holdet, hvor både du, træneren og de andre holddeltagere kan se hinanden. Træneren vil således hele tiden vil være i stand til at instruere dig i de konkrete øvelser og give personlig vejledning undervejs.

Deltagelse i holdtræningen kræver et medlemskab af UlykkesPatientForeningen.

Tid

Hold 1: Onsdag kl. 16.00-17.00
Hold 2: Onsdag kl. 17.15-18.15

Sæson

Hold 1: 30. sep. - 16. dec. 2020

Hold 2: 30. sep. - 16. dec. 2020

Kontakt

Kaj Holmqvist. tlf. 5378 9690, k.m.holmqvist@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld hold 1 

Tilmeld hold 2

Tid

Hold 1: Onsdag kl. 13.00-14.00
Hold 2: Fredag kl. 10.00-11.00

Sæson

Hold 1: 30. sep. - 9. dec. 2020
Hold 2: 2. okt.- 11. dec. 2020

Kontakt

Solveig Hansen. tlf. 4117 2945, s.hansen@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld hold 1

Tilmeld hold 2

Tid

Hold 1: Tirsdag kl. 14.30-15.30
Hold 2: Tidspunkt er endnu ikke fastsat

Sæson

Hold 1: 29. sep. - 8. dec. 2020
Hold 2: Dato er endnu ikke fastsat

Kontakt

Ingrid Nielsen, i.j.nielsen@polio.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld hold 1

Tid

Mandag kl. 10.00 -11.00

Sæson

28. sep. - 7. dec. 2020

Kontakt

Heike Jørgensen 31 53 35 54

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Mandag kl. 11.30 -12.30

Sæson

28. sep. - 7. dec. 2020

Kontakt

Heike Jørgensen 31 53 35 54

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Hold 1: Torsdag kl. 10.30-11.30

Hold 2: Torsdag kl. 12.00-13.00

Hold 3: Fredag kl. 11.30 - 12.30

Sæson

Hold 1: 1. okt. - 10. dec. 2020

Hold 2: 1. okt. - 10. dec. 2020

Hold 3: 2. okt. - 11. dec. 2020

Kontakt

Helle Gro, 40 76 90 90, hellegro@outlook.dk

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld hold 1

Tilmeld hold 2

Tilmeld hold 3

Tid

Hold 1: Tirsdage kl. 10.00 - 11.00

Hold 2: Torsdage kl. 19.30-20.30

Sæson

Hold 1: 29. sep. - 8. dec. 2020

Hold 2: 1. okt. - 10. dec. 2020

Kontakt

Sabine Lund: sabine_lund@hotmail.com, 60 60 53 32

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig hold 1

Tilmeld dig hold 2

Tid

Hold 1: Tirsdage kl. 11.00-12.00

Hold 2: Torsdage kl. 18.30-19.30

Sæson

Hold 1: 29. sep. - 8. dec. 2020

Hold 2: 1. okt. - 10. dec. 2020

Kontakt

Sabine Lund: sabine_lund@hotmail.com, 60 60 53 32

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig hold 1

Tilmeld dig hold 2

Tid

Fredage kl. 10.30-11.30

Sæson

16. okt. - 18. dec. 2020

Kontakt

Maj, maj@glostrupfysioterapi.dk, 4345 6040

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Lørdag kl. 10.00-11.00

Sæson

10. okt. - 12. dec. 2020

Kontakt

Celina Gullits, celina@narrativeperspektiver.dk, 42 57 60 20

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Onsdage kl. 8.00-9.00

Sæson

10. okt. - 12. dec. 2020

Kontakt

Claus, claus@glostrupfysioterapi.dk, 43 45 60 40

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Hold 1: Tirsdage kl. 10.00-11.00

Hold 2: Onsdage kl. 18.00-19.00

Sæson

Hold 1: 29. sep. - 1. dec. 2020

Hold 2: 30. sep. - 2. dec. 2020

Kontakt

Jonathan Albrechtsen, info@glostrupfysioterapi.dk, 43 45 60 40

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig hold 1

Tilmeld dig hold 2

Tid

Mandage kl. 18.00-19.00

Sæson

5. okt. - 7. dec. 2020

Kontakt

Mads, mads@glostrupfysioterapi.dk, 43 45 60 40

Pris

300 kr.

Tilmelding

Tilmeld dig her

Tid

Onsdag kl. 12.00-14.00

Sæson

Opstart 12. aug. 2020 

Kontakt

Birgitte Pedersen, 2380 5128, b.pedersen@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmeld dig her

Tid

Tirsdag kl. 14.30-16.00

Sæson

25. aug. - 27. okt. 2020

Kontakt

Anne-Lise Rossau, 2276 5417, a.rossau@ulykkespatient.dk

Pris

300 kr.

Tilmeld dig her